Веб-страницата на МОН сѐ уште не функционира, младите немаат пристап до тековните конкурси

Веб-страницата на Министерството за образование и наука која беше хакирана во четвртокот , сѐ уште не е функционална, а младите не можат да пристапат до ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Последните кибер напади министерствата за здравство и за образование во земјава, според експертите, е показател дека е потребна пософистицирана компјутерска ...
| | веќе видена | слични

По речиси една недела од хакерскиот напад, страницата на Министерството за образование и наука ( mon.gov.mk ) утринава беше вратена во функција со нов дизајн. ...
| | веќе видена | слични

Последните кибер напади министерствата за здравство и за образование во Македонија, според експертите, е показател дека е потребна пософистицирана компјутерска ...
| | веќе видена | слични

На веб-страницата каде се наоѓаат конкурсите на Министерството за образование (МОН) денеска е објавено упатство за аплицирање за сместување на студенти во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Екс шефот на УБК Сашо Мијалков го чекаат 20 години затвор по изречените пресуди за двата предмети „Таргет-Тврдина“ и „Трезор“, но обвинет и осомничен е уште во ...
сите 134 | | | веќе видена

Врз основа на јавните информации изнесени во јавноста после преговорите помеѓу Премиерот Зоран Заев и претседателите на опозициските албански политички партии, ...
сите 196 | | | веќе видена

Откако неговото име се поврза со тендери, набавка на софтвери кои не се уботребуваат, непријавен имот, но и ангажирање на блиски луѓе, како во Владата така и ...
сите 207 | | | веќе видена

Откако ќе се изгласа Законот за здравствена заштита со измените и дополнувањата, пациентите во приватните болници кои се лекуваат од Ковид – 19, ако е ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Веб-страницата на МОН сѐ уште не функционира, младите немаат пристап до тековните конкурси

Од:
До кого (е-маил):
Порака: