Дачиќ: Дали дијалогот има смисла ако Приштина вака се однесува

Србија засега ќе биде воздржана и ќе чека на реакција на меѓународната заедница на најавата на Приштина дека ќе ја продолжи кампањата за аплицирање за членство ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Лидерот на владејачкиот Демократски сојуз на Косово (ЛДК), Иса Мустафа вели дека без активно учество на Соединетите Американски Држави во процесот на дијалог ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американскиот државен секретар Мајк Помпео одбил да се сретне со координаторот за дијалог меѓу Белград и Приштина, Скендер Хисени, според дипломатски извори во ...
| | веќе видена | слични

Најдоцна до утре Грција ќе одлучи дали ќе ги отвори границите за македонските државјани во текот на август. Ова прашање грчките власти го разгледуваат откако ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

„Денешната средба на експертско ниво во дијалогот меѓу Белград и Приштина беше уште еден важен чекор во процесот кон сеопфатен правно обврзувачки договор за ...
| | веќе видена | слични

Специјалниот претставник на ЕУ за дијалог меѓу Белград и Приштина, Мирослав Лајчак, оцени дека денешната средба на стручните тимови во Брисел е „уште еден ...
| | веќе видена | слични

Интензивна економска соработка и регионални пакет-мерки за социо-економско закрепнување од пандемијата на Ковид-19 се меѓу заклучоците од дискусијата на ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 235 | | | веќе видена

Собранието е веќе конституирано и тече рокот од 10 дена за доделување на мандатот за состав на Влада, вели министерката за правда во заминување Рената ...
сите 257 | | | веќе видена

Охрид, 6. август 2020 (ИНПРЕС) – Од над 30 капалишта кои ги има во регистарот на Охридското крајбрежје, само 16 се безбедни, согласно Правилникот за видот и ...
сите 139 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дачиќ: Дали дијалогот има смисла ако Приштина вака се однесува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: