Google имаат тајно оружје на секој Android уред со кое ја следат и остануваат еден чекор пред конкуренцијата

Android Lockbox е име на неодамна „ископаната“ програма на Google која собира таканаречени „чувствителни“ податоци од Android уреди, со цел да следи како ...
| | веќе видена | слични

Во истражувањето што учествувале 48 испитаници, 22 од нив биле во категоријата зависници од употреба на смартфони. Повеќето од нас денес имаат смартфони што ни ...
| | веќе видена | слични

Закари МекКој е млад човек од Флорида, по кого полицијата трага без причина. Тој ја опишува ситуацијата како „сценарио од ноќен кошмар“, затоа што дознал дека ...
| | веќе видена | слични

Останато

Процесот на масовна имунизација против коронавирусот се спроведува со одлична динамика и темпото на вакцинација во државата расте од ден во ден, системот ...
сите 356 | | | веќе видена

Пендаровски ја покажа својата слаба позиција и немање на конкретен став, притисокот на Зоран Заев е преголем и претседателот Пендаровски не може да се држи до ...
сите 373 | | | веќе видена

Претседателката на Грузија, Саломе Зурабишвили, која е во официјална посета на Република Македонија и нејзиниот домаќин, претседателот Стево Пендаровски, ...
сите 96 | | | веќе видена

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Советот на Град Скопје има основани сомневања дека Шилегов делел субвенции за инвертер клими по партиски клуч Од увидот што ...
сите 45 | | | веќе видена

Според податоците за примената на вакцината на АстраЗенека, со една доза се постигнува 80 отсто помал ризик од смрт предизвикана од коронавирусот, соопшти ...
сите 467 | | | веќе видена

Кинеската ракета „Долг марш 5Б“ привлекуваше глобално внимание во текот на изминатата недела додека експертите внимателно ја следеа нејзината траекторија, ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Google имаат тајно оружје на секој Android уред со кое ја следат и остануваат еден чекор пред конкуренцијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: