Судењето за „Меѓународен сојуз“ продолжува на 26 август

7 копии

Апелацискиот суд Скопје го отфрли барањето на поранешниот претседател на скопскиот Кривичен суд, Владимир Панчевски, за изземање на Велешкиот суд и префрлување ...
| | веќе видена | слични

Делење на судски предмети на рака во кои биле опфатени звучи имиња било пракса уште пред обвинетиот Владимир Панчевски да дојде на функцијата претседател на ...
| | веќе видена | слични

Две службенички на Кривичен суд задолжени за внесување на предметите во „АКМИС“ системот , денеска во судница, сведочеа дека два предмети на СЈО со „звучни ...
| | веќе видена | слични

На денешното рочиште беа сослушани четворица сведоци, службеници од Основниот Кривичен суд Скопје. Една од службеничките сведочеше дека во 2016 година два ...
| | веќе видена | слични

Во Основниот суд во Велес почна главната расправа во судењето против екс претседателот на Основниот суд Скопје 1 Владимир Панчевски, обвинет за злоупотреба на ...
| | веќе видена | слични

Скопска Апелација го отфрли барањето на поранешниот претседател на Кривичниот суд Скопје, за изземање на Велешкиот суд и префрлување на предметот во Скопје. ...
| | веќе видена | слични

Судот во Велес е надлежен да му суди на Владимир Панчевски. Скопска Апелација го отфрли неговото барање за изземање и на судот и на претседателката на судот. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Будно ги следиме препораките на Комисијата за заразни болести и следствено, секогаш размислуваме за донесените одлуки, нивната оправданост и потребата за нивна ...
сите 302 | | | веќе видена

Ставот на СДСМ дека сум опасност за европската перспектива е како оној на Хитлер за Евреите, вели Рашела Мизрахи од ВМРО-ДПМНЕ. Таа реагира на социјалните ...
сите 179 | | | веќе видена

Дарко ЈАНЕВСКИ Заев вели дека Бугарите го чувствувале Гоце Делчев како бугарски револуционер. И тоа било факт. И сега, како на некој како него да му објасниш ...
сите 225 | | | веќе видена

Незадоволството од здравствениот систем и долгите административни процедури, пациентите се почесто го покажуваат со зголемена агресија и зачестени физички ...
сите 61 | | | веќе видена

МПЦ очекува вселенскиот партијарх Вартоломеј позитивно да одговори на писмата на државниот врв за автоќефалноста на црквата. Нема ништо спорно и нема никакво ...
сите 79 | | | веќе видена

Андреј Жерновски, досегашниот заменик-министер за надворешни работи, на Фејсбук се прости од МНР и Владата, откако и официјално заврши неговата функција. Вчера ...
сите 297 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Судењето за „Меѓународен сојуз“ продолжува на 26 август

Од:
До кого (е-маил):
Порака: