„Еверест“: Тече рокот за ваучери за дигитални вештини

М6 Едукативниот Центар , кој се наоѓа на листата даватели на обуки за дигитални вештини за млади лица во соработка со КАБТЕЛ , креираше нестереотипна обука ...
| | веќе видена | слични

„M6 Едукативниот центар“ претставува водечка институција за трансформации и општествен развој преку континуирано поттикнување на едукација, иновации, ...
| | веќе видена | слични

На веб-страницата каде се наоѓаат конкурсите на Министерството за образование (МОН) денеска е објавено упатство за аплицирање за сместување на студенти во ...
| | веќе видена | слични

Факултетот за дизајн и технологии на мебел и ентериер – Скопје од 17 до 21 август организира семинар „Вовед во CNC-програмирање – основи на програмскиот јазик ...
| | веќе видена | слични

Веб-страницата на Министерството за образование и наука која беше хакирана во четвртокот , сѐ уште не е функционална, а младите не можат да пристапат до ...
| | веќе видена | слични

Хибридна војна, сајбер војна, сајбер заплашување. Термини кои сè почесто ги слушаме, но и сме сведоци на истите. Македонија на изборниот ден сведочеше за ...
| | веќе видена | слични

Останато

200 000 вакцини За две недели стигнуваат во земјава. Веста ја потврдиле од кинеската амбасада. до крајот на месецов се очекуваат и уште 20 илјади дози од ...
сите 642 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 147 | | | веќе видена

Заменик министерот за финансии Диме Ковачевски, вечерва бил итно повикан во Собранието, дознава Фактор. Дали ова значи дека ќе се гласа за петтиот сет ...
сите 333 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски открива дека Јован Вукотиќ од Шкаљарскиот клан во 2020 година, под лажниот идентитет Ѓорѓи Андонов купил компанија во Бугарија од лице ...
сите 202 | | | веќе видена

Зоран Заев и Оливер Спасовски се во паника после излегувањето на аферата Мафија. Тие сега очигледно работат на забошотување на случајот и од петни жили се ...
сите 377 | | | веќе видена

Без одлука за нова суспензија на спорниот Детален урбанистички план за парцелата спроти Холидеј Ин заврши попладневната денешна седница на советот на општина ...
сите 233 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денес даде одговор на критиките на опозицијата дека два викенди по ред заедно со министерот за здравство Венко Филипче возат мотори во ...
сите 83 | | | веќе видена

Високите кралски службеници ќе мора да носат цивилна облека за време на погребот на принцот Филип, што ќе ги намали можните тензии околу тоа кому ќе биде ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Еверест“: Тече рокот за ваучери за дигитални вештини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: