Грција ги затвора граничните премини „Меџитлија“ и „Стар Дојран“

Иако при крајот на јуни беше отворен граничниот премин Евзони за проток на патници, грчки посетители во Гевгелија се бројат на прсти. Локалните власти тврдат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, деновиве преку социјалната мрежа Фејсбук ја извести јавноста дека ќе земе одмор од политичките активности до празникот Илинден. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Генералниот секретар на ДУИ Артан Груби на својот фејсбук профил порача дека е време за умереност и смиреност и оти треба да се засукаат ракавите со цел да се ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска на својот официјален фејсбук профил сподели фотографии од неговиот одмор во Преспа. Тој по изборите замина на одмор со ...
| | веќе видена | слични

НОВИ 10 ЖРТВИ НА КОРОНАВИРУСОТ За 24 часа се направени 1.437 тестирања, а регистрирани се 137 нови случаи на ковид-19. Најголем дел од нив се во главниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

– Време е за умереност, смиреност и да ги засукаме ракавите со цел силно да продолжиме на нашиот евроатлантски пат, толку потребните реформи кон вистинско ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев додека е на годишен одмор го посети селото Љубојно во Преспа и напиша „Дома си е дома“.-Дома си е дома, дома е и во Љубојно ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во Штип без проблеми тече вакцинирањето во домашни услови. Иако официјално таа почна неделава, медицинските тимови оние што не можат да дојдат дома ги ...
сите 511 | | | веќе видена

Законот за амнестија не може да биде особено олеснителна околност за изрекување на помала казна од законски предвидената за организаторите на упадот во ...
сите 141 | | | веќе видена

Споменикот Стоунхенџ може да го изгуби статусот на светско културно наследство на УНЕСКО поради изградбата на тунел во непосредна близина, давајќи му статус на ...
сите 257 | | | веќе видена

Низа реакции денеска од политички партии, но и од Синдикатот на работниците од управата, правосудните органи и здруженијата на граѓани по вчерашната изјава на ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грција ги затвора граничните премини „Меџитлија“ и „Стар Дојран“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: