Само уште 10 дена за пријавување на специјализирани обуки за визуелни ефекти, анимација и моделирање со поддршка на УСАИД

Њуменс Бизнис Акцелераторот и тренинг центарот VFX Nest, во соработка со Проектот на УСАИД за развој на деловниот екосистем и компанијата за филмски визуелни ...
| | веќе видена | слични

„M6 Едукативниот центар“ претставува водечка институција за трансформации и општествен развој преку континуирано поттикнување на едукација, иновации, ...
| | веќе видена | слични

На веб-страницата каде се наоѓаат конкурсите на Министерството за образование (МОН) денеска е објавено упатство за аплицирање за сместување на студенти во ...
| | веќе видена | слични

Факултетот за дизајн и технологии на мебел и ентериер – Скопје од 17 до 21 август организира семинар „Вовед во CNC-програмирање – основи на програмскиот јазик ...
| | веќе видена | слични

Веб-страницата на Министерството за образование и наука која беше хакирана во четвртокот , сѐ уште не е функционална, а младите не можат да пристапат до ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кире Чипсио Спиркоски, близок човек на Оливер Спасовски и Зоран Заев, командир на полициската станица Прилеп, која е една од најголемите во градот, редовно на ...
сите 285 | | | веќе видена

Состојбата во болниците е стабилна, нема некој голем и неконтролиран наплив на пациенти во сите јавно-здравствени установи во Скопје и насекаде во државата. ...
сите 592 | | | веќе видена

Заев е бранител на криминалот на Рашкоски кој и понатаму може да влијае на сведоците. Рашкоски си дојде со рацете во џебот во судот, а си замина во својот дом ...
сите 382 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 123 | | | веќе видена

Адвокатот и еден од најголемите експерти за урбанизам Илија Илијовски побара од јавноста да не врѓи притисок врз градоначалникот на Општина Центар, Саша ...
сите 236 | | | веќе видена

Со овие луѓе нема да нѐ биде. Ако некој сѐ уште се прашува зошто, одговорот е: Зборот не им трае подолго од еден ден, нема стратегија, нема план, само провизии ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Само уште 10 дена за пријавување на специјализирани обуки за визуелни ефекти, анимација и моделирање со поддршка на УСАИД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: