Повик за волонтери на „Skopje light art district 2020“

3 копии
2 копии

Црвениот крст на град Скопје ќе започне со теренски активности во насока на справување со најавени топлински бранови. Мобилните екипи составени од волонтери од ...
| | веќе видена | слични

Како што соопштуваат од Црвениот крст, согласно искуствата од претходните години, мобилните екипи составени од волонтери од Тимот за одговор при катастрофи ќе ...
| | веќе видена | слични

Четири компании доставиле понуди на јавниот оглас за набавка на полуподземни контејнери, што го објави општина Куманово, информираа денеска од одделението за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Аферата “картел Заеви” се повеќе зема замав, а власта во паника се повеќе се обидува да го заташка целиот случај. Гледам вчера МВР за еден медиум демантирала ...
сите 262 | | | веќе видена

Денеска починаа голем број граѓани од коронавирусот, дури 46, што е повеќе во однос на вчерашниот ден, кога битката со ковид 19 ја изгубија 32 наши сограѓани. ...
сите 229 | | | веќе видена

Има ли оваа држава Претседател и директор на Агенција за национална безбедност? Видовме во аферата Мафија дека министерот за внатрешни работи и мафијата биле ...
сите 498 | | | веќе видена

Денеска и утре завршува вакцинацијата на вработените од критичната инфраструктура опфатени во првата фаза, а имунизацијата против Ковид 19, согласно ...
сите 435 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 175 | | | веќе видена

Се очекува принцот Хари да не носи воена униформа на погребот на принцот Филип откога тој се повлече од своите должности во кралското семејство. Војводата од ...
сите 164 | | | веќе видена

Во Словенија нови 287 заразени од коронавирус се потврдени во последните 24 часа, а седум лица се починати од Ковид-19. Статистиката на коронавирусот покажува ...
сите 359 | | | веќе видена

Обвинителството ќе побара Министерството за внатрешни работи да каже дали и кои лица ги откриле податоците за истрагата со изработка на пасоши со лажен ...
сите 490 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повик за волонтери на „Skopje light art district 2020“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: