Отворен повик за учесници на Онлајн Младинска Академија 2020

2 копии

Младите во Куманово полесно ги губат работните место во време на коронакриза, бидејќи работат хонорарно, по договор, на половина работно време. Тие и пред ...
| | веќе видена | слични

34,9 % од младите на возраст од 15 до 24 години се невработени. Само во март, април и мај, поради економската криза што ја предизвика Ковид 19, скоро 3 500 ...
| | веќе видена | слични

Дваесет и пет годишната Марија е архитектка од Скопје, која во февруари годинава дала отказ од работа, поради лошите услови и ниската плата, со надеж дека ќе ...
| | веќе видена | слични

Почетоците на високото образование на медицинските сестри во нашата држава се совпаѓаат со основањето на Вишата медицинска школа во Битола. Следејќи ја ...
| | веќе видена | слични

Центарот за кариера на Факултетот за ветеринарна медицина-Скопје работи на развој и поттикнување на едукација на студентите, како и соработка со средните ...
| | веќе видена | слични

Артан Лимани Деполитизацијата и акцентот на научни истражувања ќе го насочат образованието на правиот пат . Зборот универзитет потекнува од латинскиот збор „ ...
| | веќе видена | слични

Коронавирусот отвори проблеми, но и нови можности за креативно учење. Биби е пријателка на најмладите. Што прави сега во време на пандемија? Биби е доста ...
| | веќе видена | слични

„Постојат две основни, суштински вредности кои се неопходни за човечен, пристоен, достоинствен живот: едната е слободата, а другата е безбедноста“ - Зигмунт ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

200 000 вакцини За две недели стигнуваат во земјава. Веста ја потврдиле од кинеската амбасада. до крајот на месецов се очекуваат и уште 20 илјади дози од ...
сите 642 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 147 | | | веќе видена

Заменик министерот за финансии Диме Ковачевски, вечерва бил итно повикан во Собранието, дознава Фактор. Дали ова значи дека ќе се гласа за петтиот сет ...
сите 333 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски открива дека Јован Вукотиќ од Шкаљарскиот клан во 2020 година, под лажниот идентитет Ѓорѓи Андонов купил компанија во Бугарија од лице ...
сите 202 | | | веќе видена

Зоран Заев и Оливер Спасовски се во паника после излегувањето на аферата Мафија. Тие сега очигледно работат на забошотување на случајот и од петни жили се ...
сите 377 | | | веќе видена

Без одлука за нова суспензија на спорниот Детален урбанистички план за парцелата спроти Холидеј Ин заврши попладневната денешна седница на советот на општина ...
сите 233 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денес даде одговор на критиките на опозицијата дека два викенди по ред заедно со министерот за здравство Венко Филипче возат мотори во ...
сите 83 | | | веќе видена

Високите кралски службеници ќе мора да носат цивилна облека за време на погребот на принцот Филип, што ќе ги намали можните тензии околу тоа кому ќе биде ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Отворен повик за учесници на Онлајн Младинска Академија 2020

Од:
До кого (е-маил):
Порака: