Колку од младите во Македонија имаат основни дигитални вештини?


Над 80 проценти од младите во Европската унија, на возраст од 16 до 24, во 2019 година имале основни или над основни дигитални вештини, покажуваат најновите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Повеќе од една четвртина од населението во Германија се имигранти или имаат имигрантско потекло, според официјалните податоци за 2019 година, кои беа објавени ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Европејците од почетокот на пандемијата трошат помалку и штедат повеќе. Реалната потрошувачка на домаќинства по глава на жител во првиот квартал од 2020 ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

Вкупната бројка на заболени од ковид-19 кои се лабораториски потврдени се 10.315, а вистинаската бројка е веројатно поголема, но колку е точно, не може да се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Шефот на Одделот за хумана медицина на австриската Агенција за безбедност на храна (АГЕС), Франц Алербергер, проценува дека стапката на зараза со коронавирусот ...
| | веќе видена | слични

Франц Алербергер, шеф на Одделот за човечка медицина на австриската агенција за безбедност на храна (АГЕС), проценува дека стапката на зараза со коронавирус во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Франц Алербергер, директор на австриската агенција за здравство и безбедност на храна (АГЕС), изненади со шокантно тврдење дека бројот на заразени со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Христијан Мицкоски секојдевно докажува дека е единствен и најголем бранител на криминалот и криминалците. Тој не може да се помири што денес правдата е еднаква ...
сите 447 | | | веќе видена

Заев е бранител на криминалот на Рашкоски кој и понатаму може да влијае на сведоците. Рашкоски си дојде со рацете во џебот во судот, а си замина во својот дом ...
сите 343 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 123 | | | веќе видена

Состојбата во болниците е стабилна, нема некој голем и неконтролиран наплив на пациенти во сите јавно-здравствени установи во Скопје и насекаде во државата. ...
сите 327 | | | веќе видена

Одлуката што ќе ја донесе Советот на Општина Центар за суспензија на Деталниот урбанистички план, на седница, која се уште не е закажана, ќе пресуди дали на ...
сите 280 | | | веќе видена

Во капелата на замокот Виндозр денеска ќе се одржи погребот на принцот Филип, кој самиот го испланирал до најситни детали. Кралицата Елизабета Втора ќе се ...
сите 228 | | | веќе видена

Издавањето на официјалните пасоши и документи од страна на МВР на светски криминалци, нарко босови, мафијаши и припадници на ИСИС е загрозување на ...
сите 241 | | | веќе видена

Европската и НАТО интеграција на регионот на Западен Балкан е решението, изјави денеска министерот за надворешни работи Бујар Османи во врска со наводниот ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Колку од младите во Македонија имаат основни дигитални вештини?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: