Објавена листата на обуки за ИТ-вештини и нивни даватели, може да аплицираат млади до 29 години

Дигиталниот форум ја состави Листата на даватели на обуки за дигитални вештини и обуки за дигитални вештини согласно со Уредбата со законска сила за издавање ...
| | веќе видена | слични

Факултетот за дизајн и технологии на мебел и ентериер – Скопје од 17 до 21 август организира семинар „Вовед во CNC-програмирање – основи на програмскиот јазик ...
| | веќе видена | слични

БалКанес ( BalCannes ) и понатаму е заедно со агенциите и регионалната комуникациска индустрија дури и во вонредни околности – пријавите се значајно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Њуменс Бизнис Акцелераторот и тренинг центарот VFX Nest, во соработка со Проектот на УСАИД за развој на деловниот екосистем и компанијата за филмски визуелни ...
| | веќе видена | слични

Над 80 проценти од младите во Европската унија, на возраст од 16 до 24, во 2019 година имале основни или над основни дигитални вештини, покажуваат најновите ...
| | веќе видена | слични

Останато

Македонските политичари сервилно прават се да им угодат на уцените од Бугарија, а ништо не преземаат за ускратените права на Македонците кај соседите. ...
сите 618 | | | веќе видена

Владата предводена од СДСМ има стабилно парламентарно мнозинство, што се покажа со гласањето доверба во Собранието, а ВМРО-ДПМНЕ повторно е фатено во лаги дека ...
сите 246 | | | веќе видена

Во вчерашното гостување на Сител ТВ во Дневникот, министерот за здравство Венко Филипче најави дека во недела се очекува да пристигнат првите количини од ...
сите 563 | | | веќе видена

Контроверзноста на политичкиот потег на бугарскиот претседател со активирањето на своите безбедносни служби за заштита на бугарското малцинство во Македонија, ...
сите 119 | | | веќе видена

Македонските безбедносни служби треба да го вклучат алармот после пораките од бугарскиот претседател Румен Радев кој побара разузнавачките служби да испитаат ...
сите 57 | | | веќе видена

Наместо 12, екс шефот на тајната полиција, Сашо Мијалков, ќе има реална казна затвор од 24 години. ТВ 24 пишува дека д елото „примање награда за противзаконито ...
сите 239 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Објавена листата на обуки за ИТ-вештини и нивни даватели, може да аплицираат млади до 29 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: