Во Тетовско гласале 78.939 граѓани


Игор Јанушев од ВМРО-ДПМНЕ запрашан што мисли за шпекулациите дека СДСМ се обидува да поткупи пратеници, Јанушев одговори дека она што се обидува да се направи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Државната изборна комисија, Оливер Деркоски, ги додели уверенијата на пратениците во новиот собраниски состав од предвремените избори одржани ...
| | веќе видена | слични

Нема промени во пратеничките мандати во споредба со конечните неофицијални резултати кои претходно беа соопштени, откако Комисијата и Управниот суд ги отфрлија ...
| | веќе видена | слични

Со усвојување на Заклучок за конечни резултатати, Државната изборна комисија на денешната седница и официјално ги прогласи десеттите по ред а петти предвремени ...
| | веќе видена | слични

Десет дена по изборите, ДИК ги објави и конечните резултати. Левица, ДПА и Алијанса за Албанците не се појавија и не ги подигнаа уверенијата за пратеници ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На свечена седница денеска претседателот на Државна изборна комисија, Оливер Деркоски ги додели уверенијата на пратениците во новиот собраниски состав од ...
| | веќе видена | слични

Откако претходно ДИК ги одби сите приговори, а потоа Управниот суд сите тужби за изборите, со што се потврди дека вакви избори нема ни во Германија, Данска и ...
| | веќе видена | слични

Државната изборна комисија денеска на јавна седница ги објави конечните официјални резултати од предвремените парламентарни избори, а веднаш потоа првиот човек ...
| | веќе видена | слични

По соопштувањето на изборните резултати, Државната изборна комисија ги врачи уверенијата на пратениците, но на доделувањето не присуствуваа двајцата пратеници ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нов протест против власта, најави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој ги повика граѓаните својот револт против оваа влада да го искажат вечерва во ...
сите 159 | | | веќе видена

Гоце Делчев ќе биде една од темите на разговор на средбата, која премиерот Зоран Заев ја најави со бугарскиот премиер Бојко Борисов, а која треба да се ...
сите 377 | | | веќе видена

169 училишта добија согласност за настава со физичко присуство и во повисоките одделенија.Дозвола за редовна настава од 1 ви октомври добија само 4 средни ...
сите 250 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена

Дарко ЈАНЕВСКИ Заев вели дека Бугарите го чувствувале Гоце Делчев како бугарски револуционер. И тоа било факт. И сега, како на некој како него да му објасниш ...
сите 27 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Тетовско гласале 78.939 граѓани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: