Александар Николоски: Масовен поткуп, уцени и закани, обвинителството мора да реагира


Во Изборната единица 4 освоивме преку 75 илјади гласа што е највисок резултат за ВМРО-ДПМНЕ од сите шест изборни единици. Од вкупно 19 општини во четвртата ИЕ, ...
| | веќе видена | слични

„Беемвејката“ на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, со која се појави на неколку фотографии од својот одмор во Брајчино деновиве, му послужи на „Сикарио“ како ...
| | веќе видена | слични

Министерката за финансии, Нина Ангеловска во селото Брајчино го пречека првиот човек на СДСМ, Зоран Заев кој е на одмор. -На 230 км од Скопје, во подножјето на ...
| | веќе видена | слични

Актуелната министерка за финансии на својот Твитер профил објави фотографија, на која е во друштво со Зоран Заев лидер на СДСМ. Заев веќе објави дека во Преспа ...
| | веќе видена | слични

Министерката за финансии во заминување, Нина Ангеловска, научила да меси зелник и да ниже пиперки во преспанското село Брајчино, од каде што објави фотографија ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
5 копии

ВМРО-ДПМНЕ победи во 41 општина и освои повеќе пратеници отколку СДСМ без коалициониот партнер Беса и покрај недемократската атмосфера и масовен поткуп кој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Воспитувачка во градинката „Младост“ во Тетово позитивна на Ковид-19. Освен неа, во изолација се испратени и две деца за кои се грижела, иако тие сега за сега ...
сите 352 | | | веќе видена

Две лица од Радовиш и од Кочани починале денеска на Инфективното одделение во Клиничката болница во Штип. Се работи за пациенти позитивни на коронавирусот – ...
сите 398 | | | веќе видена

Ќе нѐ има се повеќе, не треба да се обесхрабруваме. Тешка ќе биде битката, но ве уверувам дека на крајот народот ќе ја победи мафијата и ќе дојде правдата и ...
сите 187 | | | веќе видена

Андреј Жерновски, досегашниот заменик-министер за надворешни работи, на Фејсбук се прости од МНР и Владата, откако и официјално заврши неговата функција. Вчера ...
сите 195 | | | веќе видена

Дарко ЈАНЕВСКИ Заев вели дека Бугарите го чувствувале Гоце Делчев како бугарски револуционер. И тоа било факт. И сега, како на некој како него да му објасниш ...
сите 27 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Александар Николоски: Масовен поткуп, уцени и закани, обвинителството мора да реагира

Од:
До кого (е-маил):
Порака: