(Видео) Николоски: И покрај поткупот и уцените, ВМРО-ДПМНЕ победи во 12 општини во ИЕ 4

„Почитувани пријатели од Четвртата изборна единица, би сакал да ви се заблагодарам на сите што излеговте на парламентарните избори и со својот глас ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Време е и можеме да имаме политика во која владата и опозицијата работат заедно за консензуалното добро, во која опозициските предлози што вредат се прифаќаат ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на општински комитет на ВМРО-ДПМНЕ Бутел, Дарко Костовски, на својот Фејсбук профил порачува дека критиките на сметка на партијата доаѓаат од ...
| | веќе видена | слични

ДЕНЕСКА ВО МАНАСТИРОТ СВ.ЈОВАН ВО БАСТИОНОТ ЉУБАНЦИ ИМАВМЕ СОСТАНОК СО ПОБЕДНИЧКИ ОПШТИНСКИ ИЗБОРЕН ШТАБ БУТЕЛ НА ВМРО-ДПМНЕ ! ОВИЕ ХРАБРИ И ДОСТОИНСТВЕНИ ЛУЃЕ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Незадоволство и жестоки критики трпат неколкумината Албанци во раководството на СДСМ по анализата на изборните резултати, тврдат партиски извори кои најавуваат ...
| | веќе видена | слични

Зеќир Рамчиловиќ, еден од осумтемината пратеници кои се одметнаа од пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ за да се изгласа Преспанскиот договор, не успеа да влезе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Генералниот секретар на СДСМ и носител на Изборната единица 3 на парламентарните избори кои се одржаа пред два дена, Љупчо Николовски, на социјалните мрежи се ...
| | веќе видена | слични

Народот се определи за промени и за тоа дека живееме во реалност која е тешка и мачна за граѓаните. Има еден непобитен факт, таа мачна и тешка реалност донесе ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Тргнавме со негативни анкети од сите страни, но со многу труд, работа и посветеност успеавме да победиме во изборната единица 2. Со целиот изборен фалсификат, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Седмичните податоци што ги објавува Центарот за јавно здравје од Охрид, а се однесуваат на населението што живее на подрачјето на општините Охрид, Дебрца, ...
сите 368 | | | веќе видена

Во тетовско продолжуваат протестите против поскпапувањето на струјата. Попладнево протестите се проширија и во руралните средини како Челопек, Општина ...
сите 226 | | | веќе видена

Премиерот Заев за време на посетата на Атина, освен за МИА, даде интервјуа за грчкиот весник „Та неа“ и грчката телевизија „Мега“, како и куси изјави за други ...
сите 246 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Николоски: И покрај поткупот и уцените, ВМРО-ДПМНЕ победи во 12 општини во ИЕ 4

Од:
До кого (е-маил):
Порака: