СДСМ: ДИК да ги поправи грешките и да ги презентира точните резултати


Социјалдемократите ја повикаа Државната изборна комисија веднаш да ги поправи грешките и да презентира точни резултати пред јавноста. Од таму велат дека според ...
| | веќе видена | слични
10 копии
2 копии

– Одлуките се одбивателни. Сите четири тужби коишто денеска беа разгледувани и одлучувано. ВМРО-ДПМНЕ две, една Демократи и една Единствена Македонија, тужбите ...
| | веќе видена | слични

Резултатите од предвремените парламентарни избори се официјално конечни, откако Управниот суд ги одби како неосновани сите 185 тужби поднесени до сега од ...
| | веќе видена | слични

Управниот суд и во вториот ден од својата работа не прифати ниту една од тужбите поднесени од политичките партии во врска со изборниот процес. Негативни одлуки ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Управниот суд денеска ќе одлучува за последните тужби за изборите на нова јавна седница, по што се очекува ДИК да ги објави официјалните резултати и да им ги ...
| | веќе видена | слични
10 копии
3 копии
повеќе

Останато

Kазни ќе следат и за компаниите кои по објавувањето на листата се нашле на неа и тогаш ги исплатиле платите на вработените, вели директорката на УЈП Сања ...
сите 227 | | | веќе видена

Во последните две недели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, презема неколку значајни чекори во насока на редифинирањето на досегашното функционирање на ...
сите 411 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев од утре ги почнува разговорите за формирање на новата влада. Од СДСМ за САКАМДАКАЖАМ.МК велат дека денеска Заев завршува со летниот ...
сите 112 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: ДИК да ги поправи грешките и да ги презентира точните резултати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: