ПОЧИНАА 8 ЛИЦА ЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19: Бројката на смртни случаи се искачи на 401


9 копии
4 копии
2 копии
2 копии

Во последните 24 часа регистрирани се 129 нови случаи на ковид-19 во Македонија, а по градови најмногу од новозаболените се од Скопје. Според Институтот за ...
| | веќе видена | слични

Шест починати, 129 нови случаи и 109 оздравени пациентт е ковид билансот во земјата за последните 24 часа, информира министерот Венко Филипче. Во последните 24 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Независниот синдкат на камионските работници Страшо Јованов, тврди дека екс-министерката за труд и социјална политика Мила Царовска е ...
сите 226 | | | веќе видена

Поранешната обвинителка од СЈО, Ленче Ристоска вчера вечерта преку Фејсбук силно реагираше на изјават на претседателот Стево Пендаровски од Пелинце, кој кажа ...
сите 39 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 111 | | | веќе видена

Претседателот на ДУИ Али Ахмети денеска по завршување на конститутивната седница на Собранието изјави дека преговорите за формирање нова влада може да почнат, ...
сите 170 | | | веќе видена

„Во белиот дворец се уште не можат да се помират со поразот што го доживеаја на 15 јули и затоа ВМРО-ДПМНЕ секојдневно бара ново алиби. Колку и да се обидува ...
сите 22 | | | веќе видена

СВР Битола - Одделението за криминалистичка полиција, во соработка со Единицата за крвни и сексуални деликти од Секторот за општ и насилен криминал во БЈБ и ...
сите 255 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПОЧИНАА 8 ЛИЦА ЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19: Бројката на смртни случаи се искачи на 401

Од:
До кого (е-маил):
Порака: