Изборите во Македонија тема во медиумите во регионот - албанските медиуми пишуваат за успехот на албанските партии

Десетите по ред парламентарни избори главна тема во медиумите во регионот и светот. Зоран Заев победник со мала разлика, изборен трилер со мало водство на ...
| | веќе видена | слични

 Според него, дел од пораките испратени до СДСМ пред и по изборите се вообичаени, особено од семејството на социјалдемократски партии во Европа, но главната ...
| | веќе видена | слични

Искрен Иванов, професор на катедрата по политологија на софискиот универзитет „Свети Климент Охридски“, со коментар за изборите во Македонија за бугарското ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Европската Унија им честита на граѓаните што го искористија своето право на глас на изборите и покрај здравствените предизвици од ковид-19 пандемијата, се вели ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 261 | | | веќе видена

Седмичниот билтен на Центарот за јавно здравје од Охрид што ги опфаќа општините Охрид, Дебрца, Струга, Вевчани, Дебар и Центар Жупа покажува дека во периодот ...
сите 499 | | | веќе видена

СДСМ со својата влада изминативе години донесе само корупција, криминал и хибриден режим.Наместо СДСМ да ги лаже граѓаните преку бледи и стерилни соопштенија, ...
сите 198 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 142 | | | веќе видена

Дел од газдите што зедоа државна помош, а не исплатија плати, изгледа се исплашија од кривичните пријави со кои им се закани Владата, па ден по ден почнуваат ...
сите 62 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Изборите во Македонија тема во медиумите во регионот - албанските медиуми пишуваат за успехот на албанските партии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: