Апасиев: Левица е оштетена за околу 10.000 гласа, украдени ни се тројца пратеници

3 копии

Претседателот на Левица, Димитар Апасиев, на прес-конференција рече дека се сомневаат дека партијата по вчерашните избори е оштетена за минимум околу 10 ...
| | веќе видена | слични

Бришење на името ВМРО од опозициската ДПМНЕ и негова законска заштита и забрана за користење од било која политичка партија, фирма или невладина организација ...
| | веќе видена | слични

Ахмети бара извинување од Заев, лидерот на СДСМ е на одмор, ВМРО-ДПМНЕ не верува во резултатите од ДИК, чиј претседател е нивен член и предложен од нив. Фрчат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Политичката партија Левица, која во новиот парламентарен состав ќе влезат со двајца претсавници, во својата изборна програма пишува дека ќе бара забрана на ...
| | веќе видена | слични

Расте нервозата поради изборните резултати, кои не навестуваат лесно обезбедување мнозинство за формирање на новата Влада. Партиите го поминуваат времето во ...
| | веќе видена | слични

Димитар Апасиев, лидерот на „Левица“, по освојувањето на два пратенички мандати и покрај тоа што Донтоновиот изборен модел не одеше во нивен прилог, вели дека ...
| | веќе видена | слични

Зачувување на унитарноста на Републиката е приоритет, укинување на противуставната двојазичност, како и воведување една изборна единица, бидејќи овој шизофрен ...
| | веќе видена | слични

Левица ќе приговара за украдени 10.000 гласови, тврдат дека освоиле плус 3 пратеници. Обвинија дека им се украдени гласови во 1, 2 и 4 ИЕ. Најавија кривични ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Фондот за иновации и технолошки развој соопшти дека ја запира реализацијата на проектите од компании што се најдоа на листата на УЈП за неисплатени минимални ...
сите 214 | | | веќе видена

Државната изборна комисија вчера ги соопшти официјалните и конечните резултати од парламентарните избори што се одржаа на 15 јули. Според резултатите, ...
сите 115 | | | веќе видена

 Новата парламентарна реалност за пратениците значи многу насоки и протоколи дадени од Комисијата за заразни болести. Безбедното одивање на работата во овие ...
сите 98 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Апасиев: Левица е оштетена за околу 10.000 гласа, украдени ни се тројца пратеници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: