Заев верува дека води со најмалку три пратеници, Мицкоски обвини за масовен поткуп на власта


Епилогот од изборите се` уште се чека Неизвесност околу конечните резултати - таква е атмосферата по вчерашните парламентарни избори. ДИК се` уште пребројува ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Како што вообичаено е случај во Македонија, преговорите за формирање на идната владина коалиција по парламентарните избори одржани на 15 јули, најверојатно ќе ...
| | веќе видена | слични

ДУИ почна да ги омекнува позициите во пресрет на најавените преговори за формирање на ново парламентарно мнозинство по илинденските празници. Високи партиски ...
| | веќе видена | слични

Демократската унија за интеграција (ДУИ), според сѐ судејќи почна да ги омекнува позициите во пресрет на официјалното почнување на преговорите за формирање на ...
| | веќе видена | слични

Избори во Македонија не мора веќе да се одржуваат бидејќи губат секаква смисла. СДСМ објави тендер за купување пратеници од другите партии за да добие мандат ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на ДУИ Бујар Османи во гостувањето на ТВ Телма најави конституирање на Собранието веднаш по Илинден, со проекција дека е можно на 4 август. Со тоа ...
| | веќе видена | слични

Комбинаторките за формирање парламенатрно мнозинство се бројни, а најпоскувана опција во контекст на стратешките определби за интеграција на земјата во ЕУ е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нè очекуваат сериозни предизвици, неопходна ни е стабилна Влада со полн мандат и сите пратеници од новиот парламентарен состав имаат можност да се приклучат на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Како држава во наредниот период не очекуваат сериозни предизвици, мора да се работи посветено уште од првиот ден и затоа ова се времиња кога е неопходна ...
| | веќе видена | слични

„Османи: Преговорите за влада ќе се водат во Собранието, нема потреба Ахмети да тропа на Бихаќка или Заев во Мала Речица.Според него, по конститутивната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Независниот синдкат на камионските работници Страшо Јованов, тврди дека екс-министерката за труд и социјална политика Мила Царовска е ...
сите 226 | | | веќе видена

Граѓаните на Тетово за в четврток најавија протест на кој како што велат ќе го изразат револтот од одлуката на Регулаторната комисија за енергетија да се ...
сите 267 | | | веќе видена

23-годишната студентка Артина Ќазими од гостиварски Добри Дол кандидатка на Алијанса за Албанците и Алтернатива на листа во изборна единица 6 е најмладата ...
сите 20 | | | веќе видена

Поранешната обвинителка од СЈО, Ленче Ристоска вчера вечерта преку Фејсбук силно реагираше на изјават на претседателот Стево Пендаровски од Пелинце, кој кажа ...
сите 246 | | | веќе видена

Како се ситни времето за конституирање на Собранието и за формирање на нова влада, така се разгорува битката во албанскиот политички блок за тоа кој ќе биде ...
сите 36 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 111 | | | веќе видена

Силно невреме го зафати Скопје попладнево. Град со големина на орев паѓаше во неколку населби и делови од градот. Во други, невремето е со послаб интензитет. ...
сите 302 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев верува дека води со најмалку три пратеници, Мицкоски обвини за масовен поткуп на власта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: