Ахмети: ЌЕ ИМА ГОЛЕМИ ПРЕГОВОРИ, Мала Речица ќе стане најпознато место како да е ОН


Ќе има големи преговори. Ќе има големи преговарачки маси, Мала Речица ќе стане најпознатото место во регионот. Онака како што се случи пред 4 години, како да е ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Како што вообичаено е случај во Македонија, преговорите за формирање на идната владина коалиција по парламентарните избори одржани на 15 јули, најверојатно ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Организацискиот секретар на ДУИ Артан Губи во интервју за албански „Шчип“ рече дека достигнувањата во коалицијата со СДСМ за Албанците се големи. Пора ч а ...
| | веќе видена | слични

Организацискиот секретар на ДУИ Артан Губи во интервју за албански „Шчип“ со конкретна порака до СДСМ, но и ВМРО-ДПМНЕ, како и до партиите на Албанците. Груби ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најдобар резултат кај албанскиот блок има Алијанса за Албанците затоа што од 5 стигнаа до 12 пратеници, од позиција на опозиција и без поволностите на власта. ...
| | веќе видена | слични

Резултатите од предвремените парламентарни избори не можеа да излезат покомплицирани.Сите операции на собирање и вадење, множење и делење на освоените ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Согласно здравствените протоколи за заштита од ширење на Ковид-19, вчера во Собранието на Република Северна Македонија, во салата со Голема купола се одржа ...
сите 277 | | | веќе видена

Нови 75 случаи позитивни на коронавирусот вчера беа регистрирани од направени 830 тестирања. Во претходното деноноќие беа регистрирани и пет смртни случаи, а ...
сите 768 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 215 | | | веќе видена

Поранешната обвинителка од СЈО, Ленче Ристоска вчера вечерта преку Фејсбук силно реагираше на изјават на претседателот Стево Пендаровски од Пелинце, кој кажа ...
сите 39 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ахмети: ЌЕ ИМА ГОЛЕМИ ПРЕГОВОРИ, Мала Речица ќе стане најпознато место како да е ОН

Од:
До кого (е-маил):
Порака: