НАЈМЛАДИ ПАЦИЕНТИ НА РЕСПИРАТОР: Во ГОБ „8 Септември“ 30-годишни пациенти се борат со Ковид


Во ГОБ „8 Септември“ денеска се примени седум нови пациенти заразени со корона вирусот во многу тешка состојба. Директорот на овој Ковид-центар, д-р. Христијан ...
| | веќе видена | слични

Од идната недела, болницата „8-ми Септември“ ќе го намали приемот на ковид позитивни и ќе се подготвува да почне со редовни операции, за кои пациентите чекаат ...
| | веќе видена | слични

Градската општа болница (ГОБ) „8 Септември“ од идната недела ќе го редуцира бројот на прием на пациенти со коронавирус и ќе почне да се подготвува за отворање ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за здравство, доц. Д-р Венко Филипче ја оцени епидемиолошката состојба како генерално стабилна и дека има се помалку пациенти во болничките ...
| | веќе видена | слични

Пациенти со итен приоритетен упат од специјалист за компјутерска томографија не се примаат на скопските клиники, туку се праќаат во другите градови. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во земјава во моментов има 4.043 активни случаи на коронавирус, откако вчера беа потврдени 137 новозаразени. Според податоците на Министерството за здравство, ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Нови 137 случаи на Ковид-19 беа регистрирани вчера, оздравеа 131 лице, а починаа десет. Здравствените власти, сепак, епидемиолошката состојба ја оценуваат како ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Градската општа болница „8 Септември“ од 27 јули ќе почне со редовни операции и за пациентите кои досега чекаа да бидат ставени на програма. Дневно ќе се ...
| | веќе видена | слични

ГОБ „8 Септември“ оваа недела интензивно се подготвува да почне со редовни операции и за пациентите кои до сега чекаа да бидат ставени на програма. Според ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Независниот синдкат на камионските работници Страшо Јованов, тврди дека екс-министерката за труд и социјална политика Мила Царовска е ...
сите 226 | | | веќе видена

На конститутивната седница не беше избран новиот собраниски спикер бидејќи се чека на предлог од новото парламентарно мнозинство.И СДСМ и ВМРО – ДПМНЕ ...
сите 292 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска обвини дека имало обид за „купување“ пратеници од коалицијата која ја предводи неговата партија. . ...
сите 372 | | | веќе видена

Поранешната обвинителка од СЈО, Ленче Ристоска вчера вечерта преку Фејсбук силно реагираше на изјават на претседателот Стево Пендаровски од Пелинце, кој кажа ...
сите 246 | | | веќе видена

Како се ситни времето за конституирање на Собранието и за формирање на нова влада, така се разгорува битката во албанскиот политички блок за тоа кој ќе биде ...
сите 22 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НАЈМЛАДИ ПАЦИЕНТИ НА РЕСПИРАТОР: Во ГОБ „8 Септември“ 30-годишни пациенти се борат со Ковид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: