ДИК сè уште ги нема конечните резултати од изборите


5 копии

СДУ – Македонски концепт во текот на вчерашниот ден поднесе тужба до Управниот суд на Република Македонија против решението на Државна изборна комисија да се ...
| | веќе видена | слични

Со тужбата се бара да се поништи решението на Државната изборна комисија УП1 10-86 од 20.07.2020 со што ќе му се дозволи на СДУ – Македонски концепт да изврши ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
2 копии

Стефан Андоновски од ВМРО-ДПМНЕ, во своето гостување во емисијата Топ тема на Телма телевизија изјави дека ВМРО-ДПМНЕ поднесе две суштински тужби до управниот ...
| | веќе видена | слични
9 копии

ВМРО-ДПМНЕ смета дека со одлуката на Државната изборна комисија да ги одбие поднесените приговорите и да издаде Решение со таква одлука го наштети изборниот ...
| | веќе видена | слични

Еден од двата приговори на ВМРО ДПМНЕ до Државната изборна комисија се однесува на неважечките ливчиња, кои на овие предвремени парламентарни избори беа дури ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Протестите во Либан поради големата експлозија во Бејрут продолжија и вечерва, иако Владата на Хасан Диаб си даде оставка. Протестите во Либан започнаа само ...
сите 650 | | | веќе видена

ЗАЕВ И АХМЕТИ НЕ СЕ ДОГОВОРИЈА Разговорите продолжуваат, изјави попладнево Зоран Заев, лидерот на СДСМ по средбата со Али Ахмети, претседателот на ДУИ во ...
сите 241 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 122 | | | веќе видена

Течат последните неколку дена во кој претседателот Пендаровски треба да го даде мандатот за формирање на влада согласно резултатите од изборите на 15 јули. ...
сите 322 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДИК сè уште ги нема конечните резултати од изборите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: