Изборниот ден помина во мирна, фер и демократска атмосфера, оценија надлежните


Изборниот ден помина во мирна, фер и демократска атмосфера, без значителен број нерегуларности, оценија вчеравечер надлежните по затворањето на гласачките ...
| | веќе видена | слични

ЗА 24 ЧАСА НЕМА СМРТЕН СЛУЧАЈ ОД КОРОНАВИРУСОТ Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1636 тестирања, а регистрирани се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Новата влада ќе се посвети на продолжување на реформите и надминување на слабостите на изборниот процес- средба на министерот за надворешни работи Димитров и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за надворешни работи Никола Димитров оствари завршна средба со Лаима Андрикиене, Шеф на Специјалната изборна оценска мисија на ОБСЕ/ОДИХР за ...
| | веќе видена | слични

Секои избори се шанса и прилика политичките субјекти во Република Македонија да ја покажат својата зрелост за демократија, вели аналитичарот и поранешен јавен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Обединетата македонска дијаспора (ОМД) изрази голема загриженост во врска со кибер-нападот, кој веќе трае повеќе од четири дена, на веб-страницата на ...
| | веќе видена | слични

Не цела недела откако поминаа изборите во нашата земја граѓаните се уште се револтирани поради изборниот инженеринг кој беше во режија на власта предводена од ...
| | веќе видена | слични

И кај мене, како и кај мнозинството граѓани оправдана е загриженоста од изборен фалсификат по сите скандали кои се случија во ДИК а поврзано со сумирањето на ...
| | веќе видена | слични

Зелената партија ДОМ им честита на сите граѓани кои придонесоа парламентарните избори да се спроведат во фер и демократска атмосфера, со доследно почитување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВЛАДАТА ГИ ОБЈАВИ ФИРМИТЕ КОИ ЗЕМАЛЕ СУБВЕНЦИИ, А НЕ ИСПЛАТИЛЕ ПЛАТИ Владата ја објави листата на фирми кои зеле државна помош, а не им исплатиле плати на ...
сите 154 | | | веќе видена

Уставната норма од членот 90 за доделување на мандатот е кристално јасна – мандатот го добива кандидатот на партијата или партиите што имаат мнозинство во ...
сите 341 | | | веќе видена

Заблуда, и тоа голема, е дека Р. Македонија се движи кон граѓанско општество. Да, огромен процент од Македонците, а и од останатите претставници на народите ...
сите 12 | | | веќе видена

Апелацискиот суд Скопје го отфрли барањето на поранешниот претседател на скопскиот Кривичен суд, Владимир Панчевски, за изземање на Велешкиот суд и префрлување ...
сите 80 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Изборниот ден помина во мирна, фер и демократска атмосфера, оценија надлежните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: