Ангелевска за првичните резултати


Синоќа половина час пред полноќ пред штабот на СДСМ се славеше. Пред присутните членови и симпатизери се обрати претседателот на ОО на СДСМ од Битола Златко ...
| | веќе видена | слични

ДПА на Менух Тачи и Левица на Димитар Апасиев ќе освојат по еден пратеник, доколку се земат во предвид досега обработените резултати, пишува Фокус. Инаку, се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Kазни ќе следат и за компаниите кои по објавувањето на листата се нашле на неа и тогаш ги исплатиле платите на вработените, вели директорката на УЈП Сања ...
сите 227 | | | веќе видена

Конститутивната седница на новиот парламентарен состав ќе се одржи утре напладне под посебни протоколи поради коронавирусот во салата под Големата купола ...
сите 364 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена

Во последните две недели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, презема неколку значајни чекори во насока на редифинирањето на досегашното функционирање на ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ангелевска за првичните резултати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: