ДИК: Одѕивот до 20:45 часот 50,86 проценти


2 копии
2 копии

Откако Државната изборна комисија ги соопшти официјалните неконечни резултати од предвремените парламентарни избори, тече 48-часовниот рок за приговори за ...
| | веќе видена | слични

Резултатот е тесен, но е одраз на сликата на теренот во Македонија, велат експерти и очекуваат тешки преговори за коалицирање Долгогодишните аналитичари за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако вчера беше усвоен заклучокот за конечните изборни резултати од предвремените парламентарни избори во земјава, почнаа 48-часовните рокови за приговори за ...
| | веќе видена | слични

Откако конечно, после два дена неизвесност, профункционира сајтот за резултати од предвремените парламентарни избори на Државната изборна комисија, таму можат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Речиси 24 часа по затворањето на гласачките места, Државната изборна комисија ги соопшти резултатите од предвремените парламентарни избори. Пролонгирањето, ...
| | веќе видена | слични

По два дена од одржувањето на предвремените парламентарни избори конечно проработе интернет страницата на Државната изборна копмисија, но менито кое го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Најавата за поскапување на струјата за 7.4% предизвика низа реакции. На социјалните мрежи за утре се најавени протести во Скопје, Тетово и Гостивар. Протестот ...
сите 271 | | | веќе видена

СДСМ почнува сериозни разговори за формирање стабилно мнозинство и Влада која движи брзо напред по европскиот пат, патот на економијата и правдата, соопштија ...
сите 373 | | | веќе видена

Kои заклучоци може да се извлечат од вчерашната конститутивна седница на Собранието на Македонија? Прво, истата се уште не е завршена, туку е прекината после ...
сите 292 | | | веќе видена

Британскиот премиер Борис Џонсон изјави дека неговата земја е подготвена да обезбеди секаква можна поддршка и помош на Либан по експлозијата во пристаништето ...
сите 207 | | | веќе видена

Пехчево и Валандово се два македонски града кои немаат ниту еден активен случај на коронавирус. И двете се мали општини со по неколку илјади жители. Од ...
сите 398 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 200 | | | веќе видена

Поранешната обвинителка од СЈО, Ленче Ристоска вчера вечерта преку Фејсбук силно реагираше на изјават на претседателот Стево Пендаровски од Пелинце, кој кажа ...
сите 23 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДИК: Одѕивот до 20:45 часот 50,86 проценти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: