Македонија гласаше – граѓаните го избраа новиот парламентарен состав


Членовите на Државната изборна комисија синоќа едногласно ги отфрлија сите 2.142 приговори поднесени од политичките партии за предвремените парламентарни ...
| | веќе видена | слични

Според податоците од записниците на Избирачките одбори, ДУИ во Штип во просек има по 2,4 гласа, со гласови во речиси сите избирачки места.Најмногу гласови ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако Државната изборна комисија ги соопшти официјалните неконечни резултати од предвремените парламентарни избори, тече 48-часовниот рок за приговори за ...
| | веќе видена | слични

Резултатот е тесен, но е одраз на сликата на теренот во Македонија, велат експерти и очекуваат тешки преговори за коалицирање Долгогодишните аналитичари за ...
| | веќе видена | слични

Откако вчера беше усвоен заклучокот за конечните изборни резултати од предвремените парламентарни избори во земјава, почнаа 48-часовните рокови за приговори за ...
| | веќе видена | слични

Откако конечно, после два дена неизвесност, профункционира сајтот за резултати од предвремените парламентарни избори на Државната изборна комисија, таму можат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Согласно здравствените протоколи за заштита од ширење на Ковид-19, вчера во Собранието на Република Македонија, во салата со Голема купола се одржа ...
сите 265 | | | веќе видена

Нови 75 случаи позитивни на коронавирусот вчера беа регистрирани од направени 830 тестирања. Во претходното деноноќие беа регистрирани и пет смртни случаи, а ...
сите 768 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 215 | | | веќе видена

Поранешната обвинителка од СЈО, Ленче Ристоска вчера вечерта преку Фејсбук силно реагираше на изјават на претседателот Стево Пендаровски од Пелинце, кој кажа ...
сите 39 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија гласаше – граѓаните го избраа новиот парламентарен состав

Од:
До кого (е-маил):
Порака: