Интернет провајдерите ќе мора да доставуваат податоци за корисниците до државните служби

2 копии

Германската Влада денеска планира да усвои нацрт-закон со кој интернет провајдерите ќе бидат обврзни да соработуваат и да доставуваат податоци до властите. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Политичките партии почнале да доставуваат до ДКСК извештаи за добиените донации во текот на изборната кампања согласно законот. Правовремено доставиле извештаи ...
| | веќе видена | слични

 Правовремено доставиле извештаи за првите 10 дена, а следствено на тоа и за вторите 10 дена. Главно сите политички партии ги доставиле извештаите. – Ова се ...
| | веќе видена | слични

НОВА интервју со Александар Новакоски, поранешен претседател на ДИК, кој ги коментира случувањата со проблемите во Комјутерскиот центар на ДИК и доцното ...
| | веќе видена | слични

Останато

Собранискиот претседател Талат Џафери денеска на седница го опомена пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски да го чита Деловникот и да не дофрла од место. ...
сите 800 | | | веќе видена

Со шеститот пакет мерки обезбедуваме поддршка од 9.9 милиони евра за над 6.000 угостители кои вработуваат над 17.000 лица, истакна на прес-конференција, ...
сите 181 | | | веќе видена

200 илјади дози од кинеската вакцина до 28 април ќе пристигнат во државата. Подготвуваме спортски сали за вакцинирање во Куманово, Штип, Кавадарци, Тетово, ...
сите 391 | | | веќе видена

Катастрофално се справуваме со корона вирусот и не треба да сме многу паметни за да дојдеме до еден таков заклучок, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
сите 135 | | | веќе видена

Работодавачите и самостојните вршители на дејност ќе можат од денеска до 30 април да аплицираат за мерката од Петтиот пакет мерки – Финансиска поддршка за ...
сите 240 | | | веќе видена

Лице кое ги обединува аферите Мафија 1 и 2 е Седат Пекер, тој имал лична карта со украден идентитет – Џедан Ахмедовски, а тој Џедан Ахмедовски имал и втор ...
сите 192 | | | веќе видена

Целта е да се открие дали полицијата применува неуставна или незаконска полициска контрола Главниот правобранител на САД Мерик Гарленд најави дека отворил ...
сите 121 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче образложи дека со овој закон се ограничува сумата која пациентите ја плаќаат во приватните болници. Ограничувањата, како ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Интернет провајдерите ќе мора да доставуваат податоци за корисниците до државните служби

Од:
До кого (е-маил):
Порака: