11 нови случаи на коронавирус во Битола


18 копии

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1312 тестирања, а регистрирани се 123 нови случаи на ковид-19. Вкупната бројка на ...
| | веќе видена | слични

Во Македонија денеска има помалку заразени и помалку починати од коронавирусот од вчера. Починати се 3 лица, еден пациент од Скопје и по еден од Дебар и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Според статистиката на штипскиот Центар за јавно здравје, денеска се регистрирани 18 позитивни случаи на Ковид-19. Директорката на Центарот за јавно ...
| | веќе видена | слични

Епидемиолошката состојба во општините Гевгелија, Богданци и Дојран, која е под контрола на Подрачната единица на Центарот за јавно здравје во Гевгелија е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 235 | | | веќе видена

МЛАДО МОМЧЕ ПОЧИНА ОД КОРОНАВИРУСОТ Починатиот 22 годишен пациент од Скопје е лице со Даунов синдром, примен во ГОБ „8 Септември“ во тешка општа состојба на ...
сите 663 | | | веќе видена

Собранието е веќе конституирано и тече рокот од 10 дена за доделување на мандатот за состав на Влада, вели министерката за правда во заминување Рената ...
сите 259 | | | веќе видена

Охрид, 6. август 2020 (ИНПРЕС) – Од над 30 капалишта кои ги има во регистарот на Охридското крајбрежје, само 16 се безбедни, согласно Правилникот за видот и ...
сите 139 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

11 нови случаи на коронавирус во Битола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: