Скопје со најмногу заболени, ОПАСНО РАСТЕ БРОЈОТ И ВО ШТИП И СВЕТИ НИКОЛЕ


16 копии

Во Македонија денеска има помалку заразени и помалку починати од коронавирусот од вчера. Починати се 3 лица, еден пациент од Скопје и по еден од Дебар и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Според статистиката на штипскиот Центар за јавно здравје, денеска се регистрирани 18 позитивни случаи на Ковид-19. Директорката на Центарот за јавно ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Епидемиолошката состојба во општините Гевгелија, Богданци и Дојран, која е под контрола на Подрачната единица на Центарот за јавно здравје во Гевгелија е ...
| | веќе видена | слични

За еден месец, во Министерството за внатрешни работи има пораст на бројот на заболени вработени од коронавирус. Евидентирани се вкупно 92 активни случаи, што е ...
| | веќе видена | слични

Во земјава во моментов има 4.043 активни случаи на коронавирус, откако вчера беа потврдени 137 новозаразени. Според податоците на Министерството за здравство, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорот на приватното училиште НОВА, Иван Новаковски, во разговор за Фактор ги открива сите детали од долготрајниот процес на подготовка на оваа образовна ...
сите 471 | | | веќе видена

Ричард Бренан, регионален директор за итни случаи на СЗО, по проценката на 55 клиники и здравствени установи во либанската престолнина рече дека „над 50 ...
сите 401 | | | веќе видена

Засега нема одлука за воведување на ПЦР тестови за граѓанитекои транзитираат низ Македонија.На денешниот состанок на Комисијата за заразни болести беше ...
сите 165 | | | веќе видена

Претседавачот и поранешниот собраниски спикер Талат Џафери, попладнево дал налог на собраниските служби да бидат подготвени утре да продолжи конститутивната ...
сите 195 | | | веќе видена

Како бомба не само во бизнис и во банкарскиот свет, туку и во цела држава оптоварена со политичката неизвесност околу формирањето на новата влада, одекна веста ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопје со најмногу заболени, ОПАСНО РАСТЕ БРОЈОТ И ВО ШТИП И СВЕТИ НИКОЛЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: