198 НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19 и 4 ПОЧИНАТИ ЛИЦА


12 копии
3 копии

Во Македонија денеска има помалку заразени и помалку починати од коронавирусот од вчера. Починати се 3 лица, еден пациент од Скопје и по еден од Дебар и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Според статистиката на штипскиот Центар за јавно здравје, денеска се регистрирани 18 позитивни случаи на Ковид-19. Директорката на Центарот за јавно ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Епидемиолошката состојба во општините Гевгелија, Богданци и Дојран, која е под контрола на Подрачната единица на Центарот за јавно здравје во Гевгелија е ...
| | веќе видена | слични

За еден месец, во Министерството за внатрешни работи има пораст на бројот на заболени вработени од коронавирус. Евидентирани се вкупно 92 активни случаи, што е ...
| | веќе видена | слични

Во земјава во моментов има 4.043 активни случаи на коронавирус, откако вчера беа потврдени 137 новозаразени. Според податоците на Министерството за здравство, ...
| | веќе видена | слични

Нови 137 случаи на Ковид-19 беа регистрирани вчера, оздравеа 131 лице, а починаа десет. Здравствените власти, сепак, епидемиолошката состојба ја оценуваат како ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонски концепт ја поддржува иницијативата на претседателката на Антикорупциска, Билјана Ивановска за донесување на закон за потекло на имот на сите ...
сите 563 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 235 | | | веќе видена

Во времето кога Албанците ја бараат функцијата премиер, поточно Демократската унија на Али Ахмети, на онлајн медиумите се објавуваат вести кои може да бидат ...
сите 453 | | | веќе видена

Охрид, 7. август 2020 (ИНПРЕС) – Нивото на Охридското Езеро е над овомесечниот просек. Според денешните мерења на Управата за хидрометеоролошки работи на ...
сите 277 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

198 НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19 и 4 ПОЧИНАТИ ЛИЦА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: