За „илјадарче“ терал лице со здравствени проблеми да гласа за партија

Во СВР Велес вчера било пријавено дека П.А. од Градско, пред доаѓање на Избирачкиот одбор, дошол во дворот на А.С. (лице со здравствени проблеми) на ул.„Борис ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На 22.07.2020 околу 23:45 часот на ул.„Седек Костовски“ во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово-Одделeние за внатрешни работи Гостивар го лишиле од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Жител на кочанското село Уларци од вчера е во државен карантин. Станува збор за З.Н. (45) кој од неговиот дом е спроведен до хотел во Скопје поради ...
| | веќе видена | слични

МВР информираше дека вчера во 13:15 часот во СВР Скопје било пријавено дека на локален пат од село Копаница кон село Рашче, 27-годишниот Д.М. од Скопје, додека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Kазни ќе следат и за компаниите кои по објавувањето на листата се нашле на неа и тогаш ги исплатиле платите на вработените, вели директорката на УЈП Сања ...
сите 227 | | | веќе видена

Во последните две недели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, презема неколку значајни чекори во насока на редифинирањето на досегашното функционирање на ...
сите 411 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев од утре ги почнува разговорите за формирање на новата влада. Од СДСМ за САКАМДАКАЖАМ.МК велат дека денеска Заев завршува со летниот ...
сите 112 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За „илјадарче“ терал лице со здравствени проблеми да гласа за партија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: