ПАК ВИСОК БРОЈОТ НА НОВОЗАРАЗЕНИ: Денеска 198 позитивни на Ковид, оздравеле само 97 пациенти


Во последните 24 часа се направени 1382 тестирања, а регистрирани се 198 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-83, Куманово-12, Дебар-1, Штип-21, Прилеп-2, ...
| | веќе видена | слични
18 копии

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1312 тестирања, а регистрирани се 123 нови случаи на ковид-19. Вкупната бројка на ...
| | веќе видена | слични

Во Македонија денеска има помалку заразени и помалку починати од коронавирусот од вчера. Починати се 3 лица, еден пациент од Скопје и по еден од Дебар и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Според статистиката на штипскиот Центар за јавно здравје, денеска се регистрирани 18 позитивни случаи на Ковид-19. Директорката на Центарот за јавно ...
| | веќе видена | слични

Епидемиолошката состојба во општините Гевгелија, Богданци и Дојран, која е под контрола на Подрачната единица на Центарот за јавно здравје во Гевгелија е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Фирмата „Викторија Инвест“ од Албанија со седиште во скопската општина Карпош, која што добила најмногу пари од државата, а не им исплатила на своите вработени ...
сите 218 | | | веќе видена

Организацијата на потрошувачите на Македонија (ОПМ) е против покачувањето на електричната енергија од 7,4 проценти која ја утврди Регулаторната Комисија за ...
сите 225 | | | веќе видена

Во Штип денеска беа регистрирани 16 нови случаи на коронавирус, со што бројот на заразени во градот порасна на 431 лице.Согласно податоците, Штип е вториот ...
сите 492 | | | веќе видена

Надлежноста за следење на изборите не е нешто ново за ДКСК, но со новиот закон надлежностие се многу зголемени, со рокови околу евентуални приговори. Законот ...
сите 92 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПАК ВИСОК БРОЈОТ НА НОВОЗАРАЗЕНИ: Денеска 198 позитивни на Ковид, оздравеле само 97 пациенти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: