Полициски службеник се заканувал и навредувал соселанец: ВНАТРЕШНА КОНТРОЛА ГИ ИСТРАЖУВА МОТИВИТЕ

Полициски службеник од гостиварското село Тумчевиште откако навредувал соселанец и му се заканувал бил повикан на разговор во полициска станица, а потоа му е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На 22.07.2020 околу 23:45 часот на ул.„Седек Костовски“ во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово-Одделeние за внатрешни работи Гостивар го лишиле од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Жител на кочанското село Уларци од вчера е во државен карантин. Станува збор за З.Н. (45) кој од неговиот дом е спроведен до хотел во Скопје поради ...
| | веќе видена | слични

Во билтенот на СВР Штип е регистриран случај на 31-годишна жена од Берово, која во алкохолизирана состојба го нарушувала јавниот ред и мир со викање на висок ...
| | веќе видена | слични

Пензионер вчера во полиција пријавил дека шалтерски слуќбеник во банка „си присвоил“ 500 евра. -На 22.07.2020 во 14.30 часот во Полициската станица Кочани, ...
| | веќе видена | слични
7 копии
повеќе

Останато

ЗАЕВ УТРЕ ЌЕ ГО ДОБИЕ МАНДАТОТ Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, утре - 13 август 2020 година, четврток, во 12:00 часот, ...
сите 470 | | | веќе видена

Читам вести каде што СДСМ брифираат дека нивниот Стево ќе им даде мандат да преговараат, противуставно, за да врати што го направија Претседател и впрочем на ...
сите 170 | | | веќе видена

Засега нема одлука за воведување на ПЦР тестови за граѓанитекои транзитираат низ Македонија.На денешниот состанок на Комисијата за заразни болести беше ...
сите 165 | | | веќе видена

Народната банка објави информации за физичките и правните лица коишто биле клиенти на „Еуростандард банка“ ад Скопје: Од причина што на „Еуростандард банка“ АД ...
сите 91 | | | веќе видена

Претседавачот и поранешниот собраниски спикер Талат Џафери, попладнево дал налог на собраниските служби да бидат подготвени утре да продолжи конститутивната ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полициски службеник се заканувал и навредувал соселанец: ВНАТРЕШНА КОНТРОЛА ГИ ИСТРАЖУВА МОТИВИТЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: