Една третина од гласачите го оствариле своето право на глас

Излезноста на предвремените парламентарни избори до 15 часот изнесува 31, 78 отсто, соопшти Државната изборна комисија. Обработени се податоците од 3.435 ...
| | веќе видена | слични

Членовите на Државната изборна комисија синоќа едногласно ги отфрлија сите 2.142 приговори поднесени од политичките партии за предвремените парламентарни ...
| | веќе видена | слични
9 копии

На денот на изборите на бесплатната телефонска линија за пријавување повреди на избирачкото право, регистрирани се вкупно 60 јавувања, вели во изјава за МИА ...
| | веќе видена | слични

Наголемиот дел, односно 50 јавувања, како што посочи тој, биле за оневозможување на избирачкото право – лицата не се запишани во Избирачкиот список. -Од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Мртва трка“, славје кај најголемите партии, но и воздржаност, како и неколку хакерски напади ја одбележаа вечерта додека се следеа изборните резултати од ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

Комисијата за следење на евентуални нерегуларности поврзани со извршување кривични дела против изборите и гласањето констатира дека парламентарните избори 2020 ...
| | веќе видена | слични

До Комисијата за следење на евентуални нерегуларности поврзани со извршување на кривични дела против изборите и гласањето пристигнале вкупно 24 известувања за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нови 75 случаи позитивни на коронавирусот вчера беа регистрирани од направени 830 тестирања. Во претходното деноноќие беа регистрирани и пет смртни случаи, а ...
сите 599 | | | веќе видена

Согласно здравствените протоколи за заштита од ширење на Ковид-19, вчера во Собранието, во салата со Голема купола, се одржа конститутивната седница на ...
сите 261 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 195 | | | веќе видена

Поранешната обвинителка од СЈО, Ленче Ристоска вчера вечерта преку Фејсбук силно реагираше на изјават на претседателот Стево Пендаровски од Пелинце, кој кажа ...
сите 39 | | | веќе видена

Гувернерот на Бејрут, Марван Абуд, заплака додека даваше изјава за експлозијата во главниот град на Либан во која според последните информации загинаа најмалку ...
сите 105 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 111 | | | веќе видена

СВР Битола - Одделението за криминалистичка полиција, во соработка со Единицата за крвни и сексуални деликти од Секторот за општ и насилен криминал во БЈБ и ...
сите 253 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Една третина од гласачите го оствариле своето право на глас

Од:
До кого (е-маил):
Порака: