Вооружен грабеж во казино во Берово

8 копии
5 копии

Вчера околу 13.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„ВМРО" настанал пожар, при што целосно било опожарено паркирано патничко возило „опел зафира", ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Млада мајка од Скопје во полициска станица пријавила дека нејзината малолетна ќерка била допирана и бакнувана од страна на лице со иницијали Џ.Н., информира ...
| | веќе видена | слични

ачалникот на СВР Струмица испукал куршум додека го чистел службениот пиштол во работната канцеларија. Вчера во 14.30 часот биоло пријавено дека додека го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Независниот синдкат на камионските работници Страшо Јованов, тврди дека екс-министерката за труд и социјална политика Мила Царовска е ...
сите 226 | | | веќе видена

Граѓаните на Тетово за в четврток најавија протест на кој како што велат ќе го изразат револтот од одлуката на Регулаторната комисија за енергетија да се ...
сите 267 | | | веќе видена

23-годишната студентка Артина Ќазими од гостиварски Добри Дол кандидатка на Алијанса за Албанците и Алтернатива на листа во изборна единица 6 е најмладата ...
сите 20 | | | веќе видена

Поранешната обвинителка од СЈО, Ленче Ристоска вчера вечерта преку Фејсбук силно реагираше на изјават на претседателот Стево Пендаровски од Пелинце, кој кажа ...
сите 246 | | | веќе видена

Како се ситни времето за конституирање на Собранието и за формирање на нова влада, така се разгорува битката во албанскиот политички блок за тоа кој ќе биде ...
сите 36 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 111 | | | веќе видена

Силно невреме го зафати Скопје попладнево. Град со големина на орев паѓаше во неколку населби и делови од градот. Во други, невремето е со послаб интензитет. ...
сите 302 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вооружен грабеж во казино во Берово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: