Во Албанија бројот на починати од Ковид-19 надмина 100 лица, меѓу нив и 21-годишна девојка

Во последното деноноќие во Албанија како последица од Ковид-19 починале четири лица, меѓу нив и 21-годишна девојка,што е најмладо починато лице од опасниот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Изреалскиот Кнесет усвои „Голем коронавирус закон“ што и овозможува на Владата да прогласи вонредна состојба и да примени вонредни мерки за да се справи со ...
| | веќе видена | слични
4 копии
9 копии

Повторниот раст на бројот на нови случаи на коронавирус регистриран од страна на некои европски земји во последните неколку недели е предизвикан од промените ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Епидемиолошката ситуација во Белград се поправа, за што јасно сведочат податоците од Ковид амбулантата, рекол денеска епидемиологот Предраг Кон. Кон нагласил ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Членовите на Комисијата за заразни болести и работната група на Министерството за образование и наука (МОН) денеска треба да го продолжат состанокот за ...
сите 260 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 111 | | | веќе видена

Течат последните неколку дена во кој претседателот Пендаровски треба да го даде мандатот за формирање на влада согласно резултатите од изборите на 15 јули. ...
сите 193 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ денеска со претставка до Антикорупциска. Бараат како што велат комсијата да поведе постапка за злоупотребата на пари од страна на СДСМ за кампањата. ...
сите 133 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Албанија бројот на починати од Ковид-19 надмина 100 лица, меѓу нив и 21-годишна девојка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: