Во гостиварскиот регион има 146 АКТИВНИ СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС


Коронавирусот забрзано се шири и во гостиварскиот регион.За сериозноста на состојбата денеска алармираа од меѓуопштинскиот кризен штаб на општините ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Зголемувањето на бројките на новоинфицирани во гостиварскиот регион е алармантна и потребно е да се спроведат активности за доследно почитување на мерките за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Сто деведесет и осумте гласачки места во шесте општини во Струмичко-Радовишкиот регион се затворени, а изборниот ден помина мирно и без изборни нерегуларности, ...
| | веќе видена | слични

Во Делчево во 21 часот навреме беа затворени гласачките места, а веќе започнаа да пристигнуваат и ливчињата од вкупно 36 избирачки места на кои се гласаше. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Kазни ќе следат и за компаниите кои по објавувањето на листата се нашле на неа и тогаш ги исплатиле платите на вработените, вели директорката на УЈП Сања ...
сите 227 | | | веќе видена

Неоправдано поскапување на струјата, кое може да влијае на поскапување на другите основни животни производи, велат бизнисмени и економисти со кои разговаравме, ...
сите 257 | | | веќе видена

Поранешната обвинителка од СЈО, Ленче Ристоска вчера вечерта преку Фејсбук силно реагираше на изјават на претседателот Стево Пендаровски од Пелинце, кој кажа ...
сите 246 | | | веќе видена

Тројца пациенти починаа вчера од вирусот Ковид-19, со што вкупниот број на починати од оваа болест достигна 500. Ковид-19 е најризичен за постарите лица, ...
сите 560 | | | веќе видена

Можеби и досега разговараа далеку од очите на јавноста, но од денеска почнуваат и официјално преговорите за обезбедување на новото парламентарно мнозинство, ...
сите 283 | | | веќе видена

Конститутивната седница на новиот парламентарен состав , која треба да започне напладне, се одржува под зајакнати мерки за заштита од коронавирус. Пратениците ...
сите 157 | | | веќе видена

Заблуда, и тоа голема, е дека Р. Македонија се движи кон граѓанско општество. Да, огромен процент од Македонците, а и од останатите претставници на народите ...
сите 36 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 102 | | | веќе видена

Деветнаесетгодишен скопјанец со „мерцедес“ на ул.„Сирма Војвода“ во Охрид удрил во пешакот М.Т.(58) од Охрид. Жената била префрлена за укажување на лекарска ...
сите 486 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во гостиварскиот регион има 146 АКТИВНИ СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС

Од:
До кого (е-маил):
Порака: