„Boeing“ испорача само 20 авиони во вториот квартал

Производителот на чоколади „Lindt & Spruengli“ соопшти дека очекува продажбата да се намали за 5-7% во текот на оваа година, пред да закрепне следната година. ...
| | веќе видена | слични

Портфолио менаџерите во Генерали Инвестментс составија резиме за тековните случувања кои влијаат врз пазарот на капитал и актуелни совети за инвеститорите. ...
| | веќе видена | слични

Гигантот „Кока-кола“ забележа најголем пад на прилагодената заработка во второто тримесечје, во последните 25 години и на годишно ниво достигнува дури 33 ...
| | веќе видена | слични

Прогнозата на Европската комисија за траекторијата на македонската економија до крајот на годината е – преживување. Ова и не е зачудувачки, ако се погледнат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Компанијата „Кока-кола“ денеска соопшти дека во вториот квартл има пад на добивката за 33 отсто по акција на годишно ниво, но оти е регистрирано подобрување на ...
| | веќе видена | слични

Во јуни, гледано според намената на кредитите одобрени на физичките лица, потрошувачките кредити и станбените кредити, како најзастапени категории, забележаа ...
| | веќе видена | слични

Народна банка информира дека во јуни, вкупните депозити се зголемија за 1,4%, на месечно ниво, што се должи на растот на депозитите кај двата сектора, со малку ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од ВМРО-ДПМНЕ денеска со обвинување за СДСМ за случувањата со поплавата во РЕК Битола. Оттаму велат дека јавноста треба да знае дека поради како што велат ...
сите 326 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 235 | | | веќе видена

Се скараа сопартијците од ВМРО-ДПМНЕ. Екс градоначалникот на Аеродром, Ивица Коневски, кој е дел од „спротивната струја“ на актуелното раководство на ...
сите 198 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 142 | | | веќе видена

Полицијата трага по исчезнатото лице, С.Н., кое вчера во велешкото село Белештевица, од надојдена вода, заедно со возило, биле однесени кон реката Вардар. Како ...
сите 365 | | | веќе видена

Обилните врнежи од дожд поплавија многу улици низ Скопје, поплавен е и паркингот пред Центарот за јавно здравје-Пролет, а слична е состојбата и во Петровец ...
сите 365 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Boeing“ испорача само 20 авиони во вториот квартал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: