Грција им должи милијарди евра на пензионерите поради незаконски кратења на пензиите

Поради незаконски намалувања на пензиите за време на финансиската криза во земјата сега Грција се соочува со пресуда во која се вели дека ќе мора да им врати ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сенатот на Чиле одобри граѓаните да можат да повлечат до 10 проценти од пензиските фондови, со цел да се намалат последиците од пандемијата со Ковид-19. „За” ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Француската влада донесе одлука да ја одложи контроверзната реформа на пензискиот систем барем до крајот на годината заради економската криза предизвикана од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Согласно здравствените протоколи за заштита од ширење на Ковид-19, вчера во Собранието на Република Македонија, во салата со Голема купола се одржа ...
сите 265 | | | веќе видена

Нови 75 случаи позитивни на коронавирусот вчера беа регистрирани од направени 830 тестирања. Во претходното деноноќие беа регистрирани и пет смртни случаи, а ...
сите 768 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 215 | | | веќе видена

Поранешната обвинителка од СЈО, Ленче Ристоска вчера вечерта преку Фејсбук силно реагираше на изјават на претседателот Стево Пендаровски од Пелинце, кој кажа ...
сите 39 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грција им должи милијарди евра на пензионерите поради незаконски кратења на пензиите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: