Кои се петте сектори отпорни на кризата: Еве што покажуваат резултатите од „Wall street“

На тргувањето на „Wall street“ во вторникот беше забележан пораст на најважните индекси, при што Дау Џонс за повеќе од 500 бодови, благодарение на зголемениот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поголемиот дел од светските берзи денес бележат пад, поради зголемениот број на случаи на коронавирус на глобално ниво. Јапонскиот индекс Никеи падна за 0,5 ...
| | веќе видена | слични

Цената на нафтата повторно тргна во надолен тренд бидејќи податоците на американската нафтена индустрија укажуваат на голем раст на залихите во САД, повеќе од ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Претседателот на Независниот синдкат на камионските работници Страшо Јованов, тврди дека екс-министерката за труд и социјална политика Мила Царовска е ...
сите 226 | | | веќе видена

Граѓаните на Тетово за в четврток најавија протест на кој како што велат ќе го изразат револтот од одлуката на Регулаторната комисија за енергетија да се ...
сите 267 | | | веќе видена

23-годишната студентка Артина Ќазими од гостиварски Добри Дол кандидатка на Алијанса за Албанците и Алтернатива на листа во изборна единица 6 е најмладата ...
сите 20 | | | веќе видена

Поранешната обвинителка од СЈО, Ленче Ристоска вчера вечерта преку Фејсбук силно реагираше на изјават на претседателот Стево Пендаровски од Пелинце, кој кажа ...
сите 246 | | | веќе видена

Како се ситни времето за конституирање на Собранието и за формирање на нова влада, така се разгорува битката во албанскиот политички блок за тоа кој ќе биде ...
сите 36 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кои се петте сектори отпорни на кризата: Еве што покажуваат резултатите од „Wall street“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: