Во јуни се користеле 65,5 отсто од фабричките капацитети

Во мај просечната македонска нето-плата изнесувала 26.390 денари, според податоците кои ги објави Државниот завод за статистика и истата покажува раст од 4,4 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Задолженоста на британската Влада порасна за рекордни 128 милијарди фунти (162 милијарди долари) во првите три месеци од финансиската 2020/21 година, заклучно ...
| | веќе видена | слични

Во јуни, гледано според намената на кредитите одобрени на физичките лица, потрошувачките кредити и станбените кредити, како најзастапени категории, забележаа ...
| | веќе видена | слични

Народна банка информира дека во јуни, вкупните депозити се зголемија за 1,4%, на месечно ниво, што се должи на растот на депозитите кај двата сектора, со малку ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во јуни годинава вкупните депозити и кредитите забележуваат раст. Податоците на Народната банка покажуваат дека вкупните депозити продолжија да растат на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Мандаторот односно премиерот ќе реши дали досегашната директорка на УЈП Сања Лукаревска и натаму ќе остане на оваа функција или ќе биде пратеничка, изјави таа ...
сите 224 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена

Сојузот на синдикати преку соопштение ги потсети работодавачите дека минималната плата од 1 јули 2020 година изнесува 14.934 денари и во неа не се вклучени, ...
сите 31 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во јуни се користеле 65,5 отсто од фабричките капацитети

Од:
До кого (е-маил):
Порака: