Малолетник од Сирија е најден во багажник на возило

5 копии

Вчера околу 13.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„ВМРО" настанал пожар, при што целосно било опожарено паркирано патничко возило „опел зафира", ...
| | веќе видена | слични

На подрачје на Гази Баба, вчера во 12.40 часот полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода А.Т.(37) од Скопје, бидејќи кај него била пронајдена ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Млада мајка од Скопје во полициска станица пријавила дека нејзината малолетна ќерка била допирана и бакнувана од страна на лице со иницијали Џ.Н., информира ...
| | веќе видена | слични

ачалникот на СВР Струмица испукал куршум додека го чистел службениот пиштол во работната канцеларија. Вчера во 14.30 часот биоло пријавено дека додека го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На 21.07.2020 во 18:30 часот во СВР Скопје, 31-годишна жена од Скопје пријавила дека на 19.07.2020 околу 18:30 часот нејзината малолетна ќерка била допирана и ...
| | веќе видена | слични

Скопјанка пријавила дека пред очите на својот малолетен син била физички нападната пред угостителски објект од страна на својот сопруг, информира МВР. -На ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Протестите во Либан поради големата експлозија во Бејрут продолжија и вечерва, иако Владата на Хасан Диаб си даде оставка. Протестите во Либан започнаа само ...
сите 650 | | | веќе видена

ЗАЕВ И АХМЕТИ НЕ СЕ ДОГОВОРИЈА Разговорите продолжуваат, изјави попладнево Зоран Заев, лидерот на СДСМ по средбата со Али Ахмети, претседателот на ДУИ во ...
сите 241 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 122 | | | веќе видена

Течат последните неколку дена во кој претседателот Пендаровски треба да го даде мандатот за формирање на влада согласно резултатите од изборите на 15 јули. ...
сите 322 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Малолетник од Сирија е најден во багажник на возило

Од:
До кого (е-маил):
Порака: