Нови мерки на границите на Унгарија поради Ковид-19

9 копии

Границите на Швајцарија и понатаму остануваат затворени за земјите од Западен Балкан, освен Албанија. Македонија, Косово и Србија остануваат на „црниот список“ ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните на Македонија кои сакаат да влезат во Швајцарија како и до сега, треба да одат во двонеделен карантин, објави швајцарскиот Институт за јавно ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Германското правило за работници од Западен Балкан треба да остане во сила до 2023 година – граѓаните на Северна Македонија, Србија, Албанија, БиХ, Црна Гора и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Секоја година во Германија предвидено е да пристигнат 25000 луѓе од Западен Балкан. Специјалната дозвола, со која се дозволува пристигнување на економски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ќе биде продолжена специјалната дозвола која овозможува пристигнување на економски мигранти од земјите на Западен Балкан во Германија. Според нацрт-одредбата, ...
| | веќе видена | слични

Посебната дозвола која овозможува влез на економски мигранти од државите од западен Балкан во Германија, ќе биде продолжена до 2023 година, пренесува „Дојче ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Фирмата „Викторија Инвест“ од Албанија со седиште во скопската општина Карпош, која што добила најмногу пари од државата, а не им исплатила на своите вработени ...
сите 218 | | | веќе видена

Група синдикати и здруженија побараа од Регулаторната комисија веднаш да ја повлече Одлуката за поскапувањето на струјата.Зад барањето стојат Синдикат на ...
сите 239 | | | веќе видена

Менувањето на „партиски дресови“ и креирањето на нови групи во Собранието по седнувањето во пратеничките клупи, не е непознаница во историјата на земјава. Во ...
сите 215 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нови мерки на границите на Унгарија поради Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: