51-годишен маж нападнал двајца тинејџери, а потоа им се заканувал на полицајци со метална цевка

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Ј.Ј.(51) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторени ...
| | веќе видена | слични

СВР Битола поднесе кривична пријава против Љ.К.(60) од Ресен, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на службена положба и ...
| | веќе видена | слични

СВР Куманово поднесе кривична пријава против М.Ј.(35) од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „лажно претставување“ и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Берово поднесе кривична пријава против О.М.(59) од Пехчево, поради постоење основи на сомнение за сторено ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе кривична пријава против С.Ј.(23) од Македонска Каменица, поради постоење основи на сомнение ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе кривична пријава против Ј.Ј.(33) од Македонска Каменица, поради постоење основи на сомнение ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Kазни ќе следат и за компаниите кои по објавувањето на листата се нашле на неа и тогаш ги исплатиле платите на вработените, вели директорката на УЈП Сања ...
сите 227 | | | веќе видена

Утре е закажана конститутивната седница на новиот состав на Парламент. Најнапред ќе се бира претседател на Верификационата комисија, па потоа ќе се ...
сите 321 | | | веќе видена

Заблуда, и тоа голема, е дека Р. Македонија се движи кон граѓанско општество. Да, огромен процент од Македонците, а и од останатите претставници на народите ...
сите 47 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена

Во последните две недели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, презема неколку значајни чекори во насока на редифинирањето на досегашното функционирање на ...
сите 392 | | | веќе видена

Пограничен инцидент имало во Охридското езеро, а полицијата испукала предупредувачки куршуми. Во водите на Охридското езеро вчеравечер се случил пограничен ...
сите 326 | | | веќе видена

Менувањето на „партиски дресови“ и креирањето на нови групи во Собранието по седнувањето во пратеничките клупи, не е непознаница во историјата на земјава. Во ...
сите 374 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

51-годишен маж нападнал двајца тинејџери, а потоа им се заканувал на полицајци со метална цевка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: