18-годишник од Охрид ограбил црква

2 копии
5 копии
2 копии

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе кривична пријава против 23-годишната С.Ј. од Македонска Каменица, поради постоење основи на ...
| | веќе видена | слични

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе кривична пријава против Ј.Ј.(33) од Македонска Каменица, поради постоење основи на сомнение ...
| | веќе видена | слични
7 копии
4 копии

Основното јавно обвинителство Скопје денеска до судот поднесе предлози за издавање казни од по 2 000 евра против вкупно 14 лица за непочитување на полицискиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Основното јавно обвинителство Скопје денеска до Основниот кривичен суд Скопје поднесе предлози за издавање казнени налози против вкупно 14 лица обвинети за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од ВМРО-ДПМНЕ денеска со обвинување за СДСМ за случувањата со поплавата во РЕК Битола. Оттаму велат дека јавноста треба да знае дека поради како што велат ...
сите 369 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 235 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска на прес-конференција кажа дека неидентификувани лица пратени од СДСМ приоѓале со понуди од 6 и 7-цифрени ...
сите 119 | | | веќе видена

Вчера во 15:30 часот во СВР Скопје, Ѓ.Б.(77) од Скопје пријавила дека во 9:00 часот телефонски ѝ се јавиле две непознати лица кои ја известиле дека нејзините ...
сите 343 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

18-годишник од Охрид ограбил црква

Од:
До кого (е-маил):
Порака: