БиХ ги отвора границите за граѓаните на ЕУ со негативен тест на Ковид-19

Холаѓаните кои го поминуваат одморот во Хрватска се советувани веднаш да се вратат дома, а сите останати да патуваат само ако е апсолутно неопходно. По ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ќе се воведе задолжителен негативен ПЦР тест за влез во Австрија на лица кои престојувале во таканаречените земји со висок ризик, во кои спаѓаат сите земји од ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
12 копии
4 копии

Оние кои посетиле региони со зголемена ендемија на коронавирусот или биле во контакт со такви лица да не доаѓаат во ординациите, ако не поминале седум до 14 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Советот на Европската унија усвои нова листа на земји чии државјани од вчера им е дозволен влез во земјите на ЕУ, но на која Македонија повторно ја нема. На ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 235 | | | веќе видена

И покрај податокот дека неколку дена по ред имаме помалку од 10% инфицирани од бројот на спроведени тестови, Македонија и натаму се наоѓа на врвот во Европа ...
сите 495 | | | веќе видена

На фирмите кои ја затаија државната помош дадена како поддршка поради корона – кризата Владата им дава шанса до утре да им ги исплатат парите на своите ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БиХ ги отвора границите за граѓаните на ЕУ со негативен тест на Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: