ОГРОМНИ ЗАГУБИ ПОРАДИ КОВИД: H&M, „Зара“, „Paul&Bear“, „Страдивариус“ затвораат илјадници продавници

3 копии

По 20 години огромен профит, таканаречената „брза мода“ претрпува огромни загуби и производителите како што се шведскиот H&M, шпанска „Зара“, „Paul&Bear“, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Музичката индустрија од ден на ден бележи зголемени загуби, што е последица на глобалната пандемија на коронавирус, така што таквата состојба не ја заобиколи ...
| | веќе видена | слични

Останато

Протестите во Либан поради големата експлозија во Бејрут продолжија и вечерва, иако Владата на Хасан Диаб си даде оставка. Протестите во Либан започнаа само ...
сите 650 | | | веќе видена

ЗАЕВ И АХМЕТИ НЕ СЕ ДОГОВОРИЈА Разговорите продолжуваат, изјави попладнево Зоран Заев, лидерот на СДСМ по средбата со Али Ахмети, претседателот на ДУИ во ...
сите 241 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 121 | | | веќе видена

Течат последните неколку дена во кој претседателот Пендаровски треба да го даде мандатот за формирање на влада согласно резултатите од изборите на 15 јули. ...
сите 322 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОГРОМНИ ЗАГУБИ ПОРАДИ КОВИД: H&M, „Зара“, „Paul&Bear“, „Страдивариус“ затвораат илјадници продавници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: