Индустриското производство продолжува да паѓа

6 копии

Задолженоста на британската Влада порасна за рекордни 128 милијарди фунти (162 милијарди долари) во првите три месеци од финансиската 2020/21 година, заклучно ...
| | веќе видена | слични

Во јуни, гледано според намената на кредитите одобрени на физичките лица, потрошувачките кредити и станбените кредити, како најзастапени категории, забележаа ...
| | веќе видена | слични

Народна банка информира дека во јуни, вкупните депозити се зголемија за 1,4%, на месечно ниво, што се должи на растот на депозитите кај двата сектора, со малку ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во јуни годинава вкупните депозити и кредитите забележуваат раст. Податоците на Народната банка покажуваат дека вкупните депозити продолжија да растат на ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните и компаниите и во услови на здравствена криза продолжуваат да штедат но и да земаат кредити, покажуваат податоците на Народната банка (НБ). Според ...
| | веќе видена | слични

И во услови на криза поради епидемијата на коронавирусот, граѓаните продолжуваат своите пари да ги носат на чување во банка. Не сакаат да ги чуваат под ...
| | веќе видена | слични

На крајот на јуни 2020 година, македонските девизни резерви се зголемиле на 3,6 милијарди евра и во однос на претходниот месец бележат зголемување за 560,7 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Собранието е веќе конституирано и тече рокот од 10 дена за доделување на мандатот за состав на Влада, вели министерката за правда во заминување Рената ...
сите 381 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 235 | | | веќе видена

МЛАДО МОМЧЕ ПОЧИНА ОД КОРОНАВИРУСОТ Починатиот 22 годишен пациент од Скопје е лице со Даунов синдром, примен во ГОБ „8 Септември“ во тешка општа состојба на ...
сите 657 | | | веќе видена

Охрид, 6. август 2020 (ИНПРЕС) – Од над 30 капалишта кои ги има во регистарот на Охридското крајбрежје, само 16 се безбедни, согласно Правилникот за видот и ...
сите 139 | | | веќе видена

Македонско друштво „Илинден“-Тирана по повод Илинден упатија честика до сите Македонци. Почитувани Македонци и Македонки во Албанија, татковина Македонија и ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Индустриското производство продолжува да паѓа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: