Кривична против охриѓанец кој затаил данок во висина од над два милиони денари

3 копии

Малезискиот суд му нареди на поранешниот премиер Наџиб Разак да плати повеќе од 397 милиони долари неплатен данок за седумте години додека бил на власт, пишува ...
| | веќе видена | слични

„Епл“ ја доби судската битка со Европската комисија.Тие се жалеа против пресудата на Европската комисија дека на Ирска ѝ должат 13 милијарди евра данок.Вториот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Европската комисија денеска објави план за сузбивање на „агресивните“ режими при планирање на корпоративните даноци кои кршат еднакви услови во единствениот ...
| | веќе видена | слични

Во 2016 Европската комисија го казни Apple со казна од 13 милијарди евра поради злоупотреба на даночните олеснувања кои компанијата ги добила од Ирска. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Независниот синдкат на камионските работници Страшо Јованов, тврди дека екс-министерката за труд и социјална политика Мила Царовска е ...
сите 226 | | | веќе видена

На конститутивната седница не беше избран новиот собраниски спикер бидејќи се чека на предлог од новото парламентарно мнозинство.И СДСМ и ВМРО – ДПМНЕ ...
сите 285 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска обвини дека имало обид за „купување“ пратеници од коалицијата која ја предводи неговата партија. . ...
сите 377 | | | веќе видена

Поранешната обвинителка од СЈО, Ленче Ристоска вчера вечерта преку Фејсбук силно реагираше на изјават на претседателот Стево Пендаровски од Пелинце, кој кажа ...
сите 246 | | | веќе видена

Како се ситни времето за конституирање на Собранието и за формирање на нова влада, така се разгорува битката во албанскиот политички блок за тоа кој ќе биде ...
сите 30 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кривична против охриѓанец кој затаил данок во висина од над два милиони денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: