Поради пандемијата доларот трета седмица по ред паѓа

Цената на нафтата повторно тргна во надолен тренд бидејќи податоците на американската нафтена индустрија укажуваат на голем раст на залихите во САД, повеќе од ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии
2 копии

Претседателот на самитот и претседателот на Европскиот совет, Чарлс Мишел, го напиша зборот „Договор“ на Твитер, вечерта во 3,15 часот по средноевропско време, ...
| | веќе видена | слични

Индексите на европските берзантски фјучерси утрово забележаа пораст откако лидерите на Европската унија постигнаа „историски“ договор за планот за опоравување ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Протестите во Либан поради големата експлозија во Бејрут продолжија и вечерва, иако Владата на Хасан Диаб си даде оставка. Протестите во Либан започнаа само ...
сите 650 | | | веќе видена

ЗАЕВ И АХМЕТИ НЕ СЕ ДОГОВОРИЈА Разговорите продолжуваат, изјави попладнево Зоран Заев, лидерот на СДСМ по средбата со Али Ахмети, претседателот на ДУИ во ...
сите 241 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 124 | | | веќе видена

Течат последните неколку дена во кој претседателот Пендаровски треба да го даде мандатот за формирање на влада согласно резултатите од изборите на 15 јули. ...
сите 322 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поради пандемијата доларот трета седмица по ред паѓа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: